reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków 100 tysięcy dofinansowania na przejścia dla pieszych

100 tysięcy dofinansowania na przejścia dla pieszych

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Pruszków pozyskał dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych na wykonanie aktywnych zsynchronizowanych przejść dla pieszych. Łączny koszt zadania to ponad 219 tys. zł.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet. Edukacja społeczeństwa oraz apele policji i władz samorządowych to jedno, ale druga kwestia to stan infrastruktury. Dla bezpieczeństwa pieszych niezwykle ważne, zwłaszcza po zmroku, są odpowiednio doświetlone pasy.

Władze Pruszkowa podjęły działania w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na trzech przejściach, o czym informowaliśmy w czerwcu. Chodzi o następujące lokalizacje: ul. Ewy przy ul. Andrzeja, Al. Niepodległości (wejście od Parku Sokoła) oraz ul. Chopina przy ul. Szczęsnej. Przy pasach pojawi się niezbędna infrastruktura. Zamontowane zostaną maszty z lampami doświetlającymi przejście, czujniki ruchu oraz punktowe elementy odblaskowe, czyli popularne „kocie oczka”. Inwestycja powinna być gotowa pod koniec października br., a jej koszt to blisko 220 tys. zł.

Na wykonanie aktywnych zsynchronizowanych przejść dla pieszych Pruszków pozyskał dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. – Spośród 314 zgłoszonych przez wojewodów w 2020 roku projektów w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”, wybranych zostało 68, a wśród nich projekt złożony przez Miasto Pruszków: „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez modernizację przejść dla pieszych w Pruszkowie” – poinformował prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Czytaj również: Umowy na zaprojektowanie ścieżek rowerowych

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version