10 milionów dla powiatu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

0
159
Reklama

Powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei do miasta Pruszkowa trafią 4 miliony.

W przypadku licznych inwestycji samorządy muszą sięgnąć „głębiej do kieszeni”. Finansując dane działanie urzędnicy składają wnioski o dotacje. Jednym ze źródeł wsparcia dla samorządów jest Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Poznaliśmy wyniki kolejnego naboru.

Do powiatu pruszkowskiego trafi 10 milionów złotych. – Dzięki temu wsparciu będziemy mogli zrealizować planowane inwestycje dotyczące infrastruktury drogowej oraz ochrony zdrowia – informuje Starostwo Powiatowe w Pruszkowie.

4 miliony złotych powiat otrzymał na rozbudowę ul. Sienkiewicza od ronda przy galerii handlowej Nowa Stacja do ul. Kościuszki. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na blisko 6,7 miliona. Kolejne środki w ramach dofinansowania zostały przyznane na wykonanie prac projektowych, budowlanych oraz zakup wyposażenia pawilonu D Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Na ten cel powiat otrzymał 6 milionów złotych. Wniosek opiewał na 10,4 miliona, zaś wartość całego zadania to 13 milionów.

Czytaj także: Budowa ośrodka przy Wapiennej poddana kontroli

Pruszków z 4 milionami

Miasto Pruszków otrzymało środki na trzy zadania. 2 miliony na budowę 10-odziałowego przedszkola nr 8. Pruszków otrzyma również wsparcie na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. Jego wysokość to 1,5 miliona złotych. 500 tysięcy złotych miasto otrzymało na zagospodarowanie terenu koło Szpitala Powiatowego na Wrzesinie. Chodzi o park i tężnię. – Jako miasto Pruszków kolejny raz otrzymaliśmy duże dotacje rządowe na realizację inwestycji tak ważnych i tak bardzo potrzebnych naszym mieszkańcom – komentuje zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Reklama

Warto dodać, że Baranów otrzymał po 750 tysięcy złotych na przebudowę ul. Błońskiej w Bronisławowie i Bożej Woli oraz drogi gminnej przebiegającej przez Cegłów i Karolinę. Do Żabiej Woli trafi 1 milion złotych na działania z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj